Новости

Чи буде відповідальність за виїзд до Європи через Крим?

Чи можуть українці,які знаходяться на окупованих територіях на півдні України, виїхати до Європи через окупований Крим, при цьому не потрапити під санкцію відповідальності?
Я навіть бачила вже є перевізники,які надають такі послуги.
Перетин державного кордону є законним,якщо він здійснений через відповідно встановлений пункт пропуску (функціонуючі пункти пропуску визначені на інтерактивній мапі пунктів пропуску/КПВВ).
Якщо особа перетинає державний кордон поза визначеними пунктами пропуску-такі дії є незаконними, за що передбачена відповідальність.
З 24 лютого всі українські контрольно-пропускні пункти між Херсонською областю і Кримом закриті.
Якщо людина виїжджає з окупованої території через Крим,вона перетинає російський кордон,який не контролюється з українського боку,але росіяни здійснюють міграційний контроль,ведуть міграційні картки, реєструють факт, що людина перетнула кордон.
Але відповідальність за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї не буде наставати,якщо такі порушення настали з підстав гуманітарного характеру.

Тому люди,щоб не загинути, можуть виїхати до Європи через Крим. Це ж стосується і перетину кордону зі сторони Донеччини і Луганщини, оскільки такий перетин російського кордону є вимушеним і має гуманітарне підґрунтя.
Чи впустять назад до України,якщо виїхати через Крим або Росію?
Так,оскільки жоден громадянин України не може бути обмеженим у праві повернутися додому.